loader image

Aktualności

Rady dają radę

W dniu wczorajszym tj 18/09/2023 odbyło się ostatnie już spotkanie projektu „Wiem gdzie mieszkam, wiem gdzie działam” – forum rad okręgów. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele aż 9 rad okręgów (Chełmińskie, Wrzosy, Bydgoskie, Rudak, Rubinkowo, Skarpa, Kaszczorek, Bielawy-Grebocin, Staromiejskie).Spotkanie prowadziła niezastąpiona Pracownia Zrównoważonego Rozwoju. Pojawiła się Pani Magdalena Kamińska z WKSiI, której bardzo dziękujemy za obecność oraz Bartosz Szymański – najaktywniejszy z radnych, który zawsze stara się być na spotkaniach ważnych dla rad okręgów. Niestety nie było Przewodniczącego Rady Miasta , ale wiedzieliśmy o tym, już się umówiliśmy na początek października i z pewnością osobiście wraz z partnerami projektu przekażemy mu wyniki naszych spotkań. Szkoda, że Bartek był jedynym radnym, gdyż każdy z 25 radnych obecnych kadencji otrzymał indywidualne zaproszenia na nasze spotkanie oraz jego agendę.

Na spotkaniu podsumowaliśmy i krótko opowiedzieliśmy o najważniejszych działaniach projektowych zrealizowanych w ramach „Wiem gdzie mieszkam” oraz spędziliśmy 3 konstruktywne godziny na analizowaniu rekomendacji, jakie jako rady mielibyśmy do Miasta, celem poprawienia sprawczości oraz widoczności rad okręgów. Kluczowym punktem spotkania była dyskusja na temat potrzeby konsultacji społecznych dotyczących rad okręgów, aby wspólnie z chętnymi mieszkańcami, radnymi, urzędnikami, członkami rad okręgów doprowadzić do zmian , dzięki którym rady okręgów będą bardziej sprawcze, sprawne, wspierające zarówno najważniejszych adresatów naszych działań – Mieszkańców, ale również urzędy oraz radnych, a członkowie rad nie będą sfrustrowani i wypaleni już po pojedynczych kadencjach przysłowiowego walenia głową w mur. Oczywiście było też o pozytywnych przykładach i doświadczeniach poszczególnych rad, które zamierzamy wykorzystać jako wzory i zastosować je jak najszerzej oraz o tym co my jako rady zrobimy w najbliższych miesiącach, aby zmiany zacząć od siebie samych.

 

Stowarzyszenie „Chełmińskie Przedmieście Tu Mieszkam” Stowarzyszenie „Chełmińskie Przedmieście Tu Mieszkam” Stowarzyszenie „Chełmińskie Przedmieście Tu Mieszkam” Stowarzyszenie „Chełmińskie Przedmieście Tu Mieszkam” Stowarzyszenie „Chełmińskie Przedmieście Tu Mieszkam” Stowarzyszenie „Chełmińskie Przedmieście Tu Mieszkam” Stowarzyszenie „Chełmińskie Przedmieście Tu Mieszkam”

Zobacz Także